Aktualności - lkstaekwondo

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rozpoczynamy treningi taekwondo

Treningi rozpoczynamy od listopada 2018r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Tymbarku

Zajęcia: 
poniedziałek: 18.00 - 19.00 grupa młodsza; 18.30 - 19.30 grupa starsza
środa: 18.00 - 19.00 grupa młodsza; 18.30 - 19.30 grupa starsza

Zapisy nowych uczestników będą odbywać się podczas zajęć

informacja: 506 979 563;   505 242 218
Za nami piąte już zawody Pucharu Poomsae KCC, tym razem zgromadziły rekordową ilość zawodników i klubów z Polski oraz reprezentantów Francji. Wspaniała, rodzinna atmosfera, rywalizacja z utytułowanymi zawodnikami i zawodniczkami z FFST oraz spotkanie z koreańską kulturą, a wszystko to jednego dnia w Warszawie!

W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z Polski i nie tylko, 8 par Family Poomsae. Po raz pierwszy pojawili się zawodnicy z Francji - startujący z sukcesami na Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy. 
źródło: http://www.new.pztaekwondo.pl/
IX Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim
Białystok 14.10.2017r.
Nagrody dla naszych najlepszych zawodników

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbark, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień za wyniki osiągnięte przez sportowców w 2016 roku. Dziewięciu sportowców nagrodami finansowymi uhonorował Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek na łączną kwotę 5.500 zł. Witając gości przybyłych do tymbarskiego Urzędu Gminy wójt zwrócił uwagę na szczególną rolę, jaką pełni kultura fizyczna w nowoczesnym społeczeństwie oraz podkreślił jej rangę dla rozwoju i promocji Gminy Tymbark.

Po słowach podziękowań dla sportowców, ich rodziców i trenerów wójt Paweł Ptaszek wraz z Krzysztofem Wiśniowskim, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Sportu Rady Gminy Tymbark wręczyli listy gratulacyjne młodym sportowcom: Emilii Porębie i Bartłomiejowi Wajdzie z ARS Klub Kyokushin Limanowa, Izabeli, Gabrieli i Jakubowi Klimek, Damianowi Górskiemu, Natalii Józkowicz i Krzysztofowi Smadze z Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark oraz Aleksandrze Trojanowskiej z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku. Listami gratulacyjnymi uhonorowani zostali trenerzy Arkadiusz Sukiennik ARS Klub Kyokushin Limanowa, Stanisław Opach Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark i Barbara Janczy z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku.
[źródło: www.tymbark.pl]
Mikołajkowe zmagania w taekwondo
 
W dniu 17 grudnia 2016 roku odbył się  VII  Małopolski  Techniczno-Sprawnościowy  Turniej w Taekwondo Olimpijskim. Sportowe zmagania przeprowadzone były  w świątecznej mikołajkowej atmosferze. Organizatorem turnieju był  GOKiS Pcim – KS Turbacz. Na Hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stróży zebrało się ponad 130 małych zawodników i zawodniczek z 10-ciu sekcji: Pcim, Stróża, Trzebunia, Spytkowice, Lipnica Murowana, Skrzydlna, Dobra, Tymbark, Zakopane i Bochnia.
Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark  reprezentowała  12 osobowa drużyna. Dzieci współzawodniczyły w  czterech konkurencjach:  kopnięcia w packi na czas, skok w dal z miejsca obunóż, bieg wahadłowy i poomsae. Najwięcej medali zdobyli: Lesziński Karol 3 złote i 1 srebrny, Smaga Krzystof – 2 złote i 1 brązowy, Józkowicz Natalia – 1 złoty i 1 brązowy, Sułowski Sebastian –  1 brązowy,
Pozostali zawodnicy równie dzielnie walczyli zdobywając cenne punkty dla drużyny i warto im za to podziękować, ponieważ w klasyfikacji drużynowej nasz klub zdobył wysokie III miejsce. Naszą czołówkę  wspierali: Lizak Natalia, Aleksander Dominik, Małgorzata Dominik, Dominika Zapała, Maksymilian Lizak, Matacz Julia, Katarzyna Pach, Adrian Sędzik. 
Złoto dla LKS Taekwondo Tymbark

W miniony weekend (23-25 września 2016) zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark wzięli udział w VIII Technicznych Mistrzostwach Polski, które tym razem odbyły się w Białymstoku. Imprezą towarzyszącą był turniej Mazda Cup dla najmłodszych. W tych ogólnopolskich zawodach wzięło udział prawie 140 najlepszych techników poomsae z całej Polski. Gościem honorowym tej imprezy był Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Pan Artur Chmielarz, a sędzią głównym Pan Cheol In Kang 7 dan (sędzia międzynarodowy).
Choć reprezentacja LKS Taekwondo Tymbark liczyła tylko 6 osób, to jednak dorobek medalowy jest całkiem spory. W kategorii młodzieżowiec (19-21 lat), Izabela Klimek po bardzo wyrównanej walce zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Górski w kategorii senior II (30-39 lat) i para Gabriela i Jakub Klimek w konkurencji synchron. Natomiast brązowe medale zdobyli: Damian Górski w kategorii junior młodszy i Gabriela Klimek w kategorii młodzieżowiec. Poza podium, ale na wysokich 4 miejscach uplasowali się: Piotr Kotlarz, w kategorii senior II i Jakub Klimek w kategorii Junior (15-17 lat).
Niestety po powrocie zawodnicy LKS Taekwondo Tymbark nie mają ani chwili odpoczynku, gdyż rozpoczynają przygotowania do następnej prestiżowej imprezy jakim jest Międzynarodowy Puchar Centrum Kultury Korei i Kukkiwon Cup, który odbędzie się 19 listopada w Warszawie. Liczymy na dalsze sukcesy naszych podopiecznych.
Uwaga
Rozpoczynamy regularne treningi od 12 września 2016r. Zajęcia tak jak w poprzednim sezonie. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników zajęć i osoby, które chcą do nas dołączyć. Zapisy prowadzimy podczas trwania treningów. 

MIEJSCE: Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku (SALA GIMNASTYCZNA)

Grupa początkująca: 
poniedziałek i środa od 18.00 do 19.00 


Grupa zaawansowana: 
poniedziałek i środa od 19.00 do 20.00 IV Turniej Sprawnościowy w Taekwondo Olipijskim odbył się jako impreza towarzysząca XXV Dni Tymbarku. Rozpoczął się o godzinie 16.00 wystąpieniem Wójta Gminy Tymbark Pana Pawła Ptaszka. W zawodach uczestniczyły dzieci z Tymbarku, Dobrej i Skrzydlnej - 29 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja sportowa rozpoczęła sie od konkurencji poomsae a potem młodzi zawodnicy  swoją sprawność fizyczną zaprezentowali na sprawnościowym torze przeszkód. Uczestnicy startowali w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem chłopców i kategorię  dziewcząt.  Po zawodach grupa pokazowa z Tymbarku zaprezentowała pokaz samoobrony i walki wręcz oraz pokaz rozbić twardych przedmiotów. Szczegółowe wyniki zawodów.
Zawody Sprawnościowe - Taekwondo Olimpijskie

LKS Taekwondo Tymbark zapraszamy wszystkich chętnych, do udziału w ZAWODACH SPRAWNOŚCIOWYCH W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM w sobotę 16 lipca 2016r. Jest to impreza towarzysząca XXV Dni Tymbarku 2016. Zawody odbędą się na hali sportowej w Tymbarku o godzinie 16.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (przynajmniej 30 min.) celem potwierdzenia udziału w zawodach. Po zawodach nastąpi krótka próba przed pokazem plenerowym, który odbędzie się na scenie o godzinie 18.30. 
Ważne !!!

Zawiadamiamy wszystkich zainteresowanych, że egzaminy na stopnie uczniowskie odbędą się w terminach:

  • 13 czerwca 2016r. (poniedziałek) - grupa młodsza do żółtego pasa z zieloną belką - od 18.00 do 20.00
  • 15 czerwca 2016 r. (środa) - grupa starsza od zielonego pasa do czerwonego  -  od 18.00 do 20.0

Istnieje możliwość uczestniczenia w egzaminie w dowolnej grupie po uzgodnieniu z trenerem. Wszystkich chętnych zapraszamy.Puchar Polski Poomsae oraz towarzysząca impreza: Mazda Taekwondo Festival

W sobotę, 4 czerwca odbyły się w Białymstoku rankingowe zawody Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego - Puchar Polski Poomsae oraz towarzysząca impreza: Mazda Taekwondo Festival. LKS Taekwondo Tymbark odnióśł kolejny sukces. Szczegółowe wyniki zawodów. 


28 lutego 2016r w Spytkowicach koło Rabki odbył sie II Podhalański Techniczno- Sprawnościowy Turniej Dzieci w Taekwondo Olimpijskim. Młodzi zawodnicy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe:
  • kadet (rocznik 2001, 2002, 2003),
  • młodzik (rocznik 2004, 2005),
  • dzieci (rocznik 2006,2007),
  • dzieci (rocznik 2008,2009 i młodsi).  
i startowali w czterech konkurencjach:
  • ap ciagi (wyskok i kopnięcie w cel na odpowiedniej wysokości),
  • dolyo ciagi (kopniecia po łuku w packi na czas,
  • sprawność (sprawnościowy tor przeszkód na czas)  
  • poomsae (układ ruchów wg. schematu zawierający techniki walki).
W zawodach uczestniczyło 80 zawodników i zawodniczek z 7 miejscowości: Spytkowice, Stróża, Zakopane, Pcim, Skrzydlna, Dobra, Tymbark. Drużyna z Tymbarku zajęła  2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Szczególne wyróżnienie należą się tym osobom, którzy zdobyli miejsca  na podium. Szczegółowe wyniki są zamieszczone w załączniku.
 
VI Techniczny Turniej w Taekwondo Olimpijskim - 19.12.2015r
 W sobotę 19 grudnia 2015r w Stróży koło Myślenic odbył sie VI Techniczny Turniej w Taekwondo Olimpijskim połączony z seminarium treningowym prowadzonym przez koreańskiego mistrza Cheolin Kang posiadającego stopień mistrzowski 7 dan. Młodzi zawodnicy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe: 2009 - 2010, 2007-2008, 2005-2006, 2003-2004 i startowali w czterech konkurencjach: ap ciagi (wyskok i kopnięcie w cel), dolyo ciagi (kopniecia po łuku w packi na czas, sprawność (sprawnościowy tor przeszkód na czas) i poomsae (układ ruchów wg. schematu zawierający techniki walki). W zawodach uczestniczyło ok 150 zawodników i zawodniczek z 12 miejscowości. Drużyna z Tymbarku mimo dużej konkurencji zajęła 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Po zawodach odbyło się seminarium treningowe dla wszystkich uczestników.Szczególne wyróżnienie należy się zawodnikom, którzy zdobyli miejsca na podium. Pozostałym zawodnikom też należą się wielkie brawa za współzawodnictwo i wytrwałość w dążeniu do celu.

Klasyfikacja drużynowa:

1.  Tymbark 2. Mszana Dolna 
3.  Zakopane 3.  Limanowa 
4. Krynica Zdrój 5. Skrzydlna  
6. Dobra 7. Spytkowice 
8.  Pcim  9. Kasina Wielka 
10.   Stróża 11.  Chabówka
 
Zestawienie zajętych miejsc:
POOMSAE 2009-2010
1.       Bartłomiej Rapacz – Dobra
2.       Olivier Jaworski – Limanowa
3.       Tomasz Kawalec – Dobra
POOMSAE 2007-2008
1.       Karol Lesziński – Tymbark
2.       Jakub Żychowski – Krynica Zdrój
3.       Mateusz Kłys – Dobra
POOMSAE 2005-2006
1.       Oskar Pilch – Mszana Dolna
2.       Jakub Mleczko – Zakopane
3.       Alicja Woźniak – Limanowa
POOMSAE 2003-2004
1.       Małgorzata Król – Zakopane
2.       Kacper Guzik – Zakopane
3.       Roksana Repetowska – Krynica Zdrój


TOR SPRAWNOŚCIOWY 2009-2010
1.       Maciej Tupta – Kasina Wielka
2.       Jakub Majsterek –Skrzydlna
3.       Olivier Jaworski – Limanowa    
TOR SPRAWNOŚCIOWY 2005-2006
1.       Julia Drab – Skrzydlna
2.       Mateusz Grucel – Tymbark
3.       Kacper Wójcik – Krynica
TOR SPRAWNOŚCIOWY 2003-2004
1.       Jarosław Pytel – Tymbark
2.       Bartłomiej Bobak – Zakopane
3.       Artur Bydłoń – Spytkowice
TOR SPRAWNOŚCIOWY 2007-2008
1.       Kamil Ceklarz   -Skrzydlna
2.       Karol  Lesziński - Tymbark 
3.       Jakub Żychowski – Krynica Zdrój
TWIO AP CHAGI 2009-2010
1.       Kinga Malec – Mszana Dolna
2.       Krzysztof Musial – Tymbark
3.       Hubert Kalczyński – Mszana Dolna
TWIO AP CHAGI 2007-2008
1.       Karol Lesziński – Tymbark
2.       Kamil Klimek – Tymbark
3.       Mateusz Kłys – Dobra
TWIO AP CHAGI – 2005-2006
1.       Jakub Świerk – Mszana Dolna
2.       Dawid Pajka – Pcim
3.       Marcin Przyprawa – Limanowa
TWIO AP CHAGI 2003-2004
1.       Jarosław Pytel – Tymbark
2.       Adrian Frączek – Tymbark
3.       Roksana Repetowska – Krynica Zdrój
DOLLYO CHAGI 2009-2010
1.       Oliver Jaworski – Limanowa
2.       Samuel Zając – Spytkowice
3.       Izabela Jamińska – Zakopane
DOLLYO CHAGI 2007-2008
1.       Karol Lesziński – Tymbark
2.       Krystian Frączek – Tymbark
3.       Zuzanna Chmiel – Stróża
DOLLYO CHAGI 2005-2006
1.       Kacper Wójcik – Krynica Zdrój
2.       Dawid Pajka – Pcim
3.       Sebastian Zając – Spytkowice
DOLLYO CHAGI 2003-2004
1.       Jarosław Pytel – Tymbark
2.       Jaworski Kamil – Limanowa
3.       Artur Bydłoń – Spytkowice
EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE

- Poniedziałek 14 grudnia 2015r (od 18.00 do 20.00)- grupa starsza od zielonego pasa w górę 
- Środa 16 grudnia 2015r (od 18.00 do 20.00)- grupa młodsza do żółtego pasa
*Wymagania na stopnie uczniowskie PZTO 
*Ogłoszenie wyników i pasowanie nastąpi bezpośrednio po egzaminie. Prosimy o zabranie aparatów fotograficznych.


Taekwondo Tymbark na Mistrzostwach Polski

W sobotę 26 września 2015 r. w Białymstoku odbyły się 7 Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz impreza towarzysząca "Taekwondo Mazda Cup" dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. W obu tych równolegle rozgrywanych zawodach wzięło udział blisko 150 najlepszych zawodników z całej Polski. Gośćmi honorowymi na tych zawodach byli: Konsul Republiki Korei pan Shik Kim oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego pan Artur Chmielarz. Sędzią głównym tych zawodów był pan Cheol In Kang - 7 dan (sędzia międzynarodowy). Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark w tych zawodach wystawił tylko sześcioro zawodników i mimo tak niewielkiej reprezentacji wywalczył 4 medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W kategorii junior w grupie kobiet Izabela Klimek zdobyła srebro a w grupie mężczyzn Jakub Klimek zdobył brąz. W kategorii senior srebrny medal wywalczył Krzysztof Górski - trener klubu LKS Taekwondo Tymbark a w kategorii młodzieżowiec w grupie kobiet Gabriela Klimek zdobyła brąz. Pozostali zawodnicy zajęli 5-te miejsca w następujących kategoriach: Piotr Kotlarz w kategorii senior II i Damian Górski w kategorii junior młodszy. Wyniki zawodników Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark bardzo cieszą prezesa klubu pana Stanisława Opacha, który już zapowiedział przygotowania do startu za 6 tygodni w bardzo ważnych zawodach o Puchar Ambasadora Republiki Korei i Kukkiwon Cup, które odbędą się w Warszawie.
LKS Taekwondo Tymbark znów na podium


W niedzielę 8 listopada 2015r  w Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Poomsae Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei. W zawodach wzięło udział blisko 160 zawodników z 22 klubów z całej Polski oraz reprezentanci Korei, USA, Chin, Norwegii, Rosji i Kazachstanu. Gośćmi honorowymi tej imprezy byli Ambasador Republiki Korei Pan Ji-in Hong, Dyrektor Centrum Kultury Korei przy ambasadzie Pan Hyun-jun Kim oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Pan Artur Chmielarz. Sędzią głównym tych zawodów był Pan Cheol In Kang 7 dan - sędzia międzynarodowy. W tych prestiżowych zawodach reprezentacja Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark zdobyła łącznie 8 medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Pierwsze miejsca zdobyli: Gabriela Klimek w kategorii młodzieżowiec oraz Damian Górski w kategorii kadet. Drugie miejsca wywalczyli: Gabriela Zapała w kategorii junior (stopnie uczniowskie) i Izabela Klimek w tej samej kategorii (stopnie mistrzowskie) oraz Krzysztof Górski w kategorii senior (30-45 lat). Natomiast na trzecich miejscach uplasowali się w kategorii junior: Julia Grochmal i Jakub Klimek, oraz Piotr Kotlarz w kategorii senior (30-45 lat). Finałem tej wspaniałej imprezy był występ najlepszej grupy pokazowej "Kukkiwon Demo Team" z Korei, której niesamowite wyczyny akrobatyczne z zapartym tchem oglądały pełne trybuny miłośników tej dyscypliny olimpijskiej. To był już ostatni start zawodników Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo z Tymbarku w tym sezonie. Jak podkreśla prezes klubu LKS TKD Tymbark Pan Stanisław Opach, dobre wyniki kończącego się sezonu są najlepszą motywacją dla wszystkich zawodników do dalszej pracy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej


4 lutego 2015r. w "Walentynki" w Pcimiu koło Mszany Dolnej odbył się V Małopolski Turniej Sprawnościowy w Taekwondo Olimpijskim. Młodzi adepci tej sztuki walki z LKS Taekwondo w Tymbarku wraz z zawodnikami ze Skrzydlnej i Dobrej pod kierownictwem trenera Stanisława Opacha zdobyli drużynowo I miejsce. Na sukces złożyły się wysokie wyniki wszystkich zawodników, gdzie znaczący wkład mieli młodzi zawodnicy ze Skrzydlnej, trenujący taekwondo zaledwie od kilku miesięcy.

Zestawienie drużynowe:

1 LKS TKD TYMBARK 37 pkt
2 LZS TKD MACIERZ LIPNICA MUROWANA 19 pkt
3 TKD ZAKOPANE 18 pkt
4 TKD KORYO MSZANA DOLNA 17 pkt
4 TKD LOTOS MSZANA DOLNA 17 pkt
5 TKD PCIM 12 pkt
6 TKD KASINA WIELKA 11 pkt
7 TKD ARKUS KRYNICA 5 pkt
8 TKD SPYTKOWICE 0 pkt
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego